Ответить в данную темуНачать новую тему
487 страниц V  « < 484 485 486 487 >  
> Крик души!, еще немного флуда)
Рейтинг 5 V
sunlike
Idol
***********
Группа: Members
Регистрация: 16-03-2005
Из: Kiev Ghetto
Listen to: Meloman

Репутация:   174  
и парить всем билеты
+Цитировать сообщение
Sebastian


Victoryni:)
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 12-10-2005
Из: Kiev, Ukraine
Listen to: Tech Trance

Репутация:   524  
Цитата(sunlike @ 11-04-2018 - 10:05:34) *
и парить всем билеты

надо?) xdDDDDDDDD___)))
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
А почему у нас на форуме не фурычит функция «опубликовать тему в ФБ?» Выдаёт ошибку. В Твиттере, кстати, работает всё отлично. Вот с таких вещей надо было начинать не сейчас, а намного раньше, друзья-модераторы/админы resent.gif
+Цитировать сообщение
Exi


140+ bpm team
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 26-04-2010
Из: Днепр
Listen to: Uplifting Trance

Репутация:   183  
Авичи говорят умер.
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
Честно сказать, до сих пор не могу этого осознать до конца
+Цитировать сообщение
Exi


140+ bpm team
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 26-04-2010
Из: Днепр
Listen to: Uplifting Trance

Репутация:   183  
Цитата(Solarwind @ 21-04-2018 - 15:22:12) *
Честно сказать, до сих пор не могу этого осознать до конца

Я конечно хоть и не фанат, но самому как то не верится. Levels на века.
+Цитировать сообщение
Alek_Stuff


Semper fidelis
**********
Группа: Members
Регистрация: 05-03-2007
Из: Lemberg -> Qiev
Listen to: Uplifting Trance

Репутация:   225  
Официальное заявление: ‘С глубокой скорбью сообщаем, что из жизни ушёл Tim Bergling, известный как Avicii. Он был найден мертвым 20 апреля днём в Маскате, Оман. Семья опустошена. Мы будем признательны за уважение к личной жизни артиста и родных, и очень просим не беспокоить их в это сложное время. Никаких дальнейших заявлений не будет’.

В 2016 году Avicii перестал выступать из-за проблем со здоровьем, но вернулся в студию и продолжал писать музыку. Он страдал острым панкреатитом, в том числе и из-за злоупотребления алкоголем. В 2014 перенёс удаление жёлчного пузыря и аппендицита.

Спасибо тебе, Тим, за ‘Wake Me Up’, ‘Hey Brother’, 'Levels', 'Seek Bromance' и другие отличные хиты, которые так поднимают настроение!

Пусть музыка сопровождает тебя везде, где бы ты ни был. R.I.P.
+Цитировать сообщение
Karinchik


It's Nina, bitch!
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 19-05-2007
Из: Киев
Listen to: Trance

Репутация:   365  
Другий день не можу нарадуватись тому факту, що Екстрочка працює, хоч і майже нікого нема. Але сам факт! Таке все рідне, що хочеться заходити і перечитувати всі теми yahoo.gif
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
Цитата(Karinchik @ 06-12-2020 - 18:53:59) *
Другий день не можу нарадуватись тому факту, що Екстрочка працює, хоч і майже нікого нема. Але сам факт! Таке все рідне, що хочеться заходити і перечитувати всі теми yahoo.gif

Я, коли дізналась, так і робила - перечитувала теми, сміялась зі своїх відповідей, дивилась, хто колись заходив на сторінку до мене)))
+Цитировать сообщение
Aquile


Степан Николаич!)
**********
Группа: Members
Регистрация: 05-04-2007
Из: Киёв
Listen to: Trance

Репутация:   41  
Цитата(Karinchik @ 06-12-2020 - 19:53:59) *
Другий день не можу нарадуватись тому факту, що Екстрочка працює, хоч і майже нікого нема. Але сам факт! Таке все рідне, що хочеться заходити і перечитувати всі теми yahoo.gif





dance.gif
+Цитировать сообщение
Karinchik


It's Nina, bitch!
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 19-05-2007
Из: Киев
Listen to: Trance

Репутация:   365  
Цитата(Aquile @ 07-12-2020 - 10:51:19) *
dance.gif

Перепис екстрівців оголошено відкритим yahoo.gif
+Цитировать сообщение
MAXiaxia


Resident of DJs Radio
*******
Группа: Members
Регистрация: 30-08-2007
Из: Rivne, Ukraine
Listen to: Trance

Репутация:   4  
Хто тут?? crazy.gif
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
А у мене вже останні приготування для початку власної справи тривають! man_in_love.gif
Саме в цей складний час ризикнула і відкрила власну справу. І, незважаючи ні на що, щаслива, тому що зробила цей крок!
Бажаю усім здоров‘я та здійснення мрій! give_heart.gif
+Цитировать сообщение
trancelife


да, это он!!!
***********
Группа: Members
Регистрация: 29-10-2005
Из: Харьков
Listen to: Trance

Репутация:   444  
Цитата
IMPORTANT ANNOUNCEMENT!

• Welcome To The Final Song! •

As many of you already know, in the summer of 2018 something very significant happened in my life. Something which totally changed my outlook on life and the way I live it. It’s been a very long way full of tears, anxiety and worry; but also filled with hope, courage and confidence, that brought me back to life.

During the past 2.5 years I fought my way back, not just into life, but into work and made it my task to fulfill the biggest dream of my musical career. My first own Artist Album. This album was created with the help of my close and longtime friend Dennis Schimonik, who has always been by my side, even in moments when I had to learn to sort my life out once again.

We created an album together, which tells the musical story of Jorn van Deynhoven from start to finish.

In this time, once I finally made it back home from the hospital and got a second chance at life, I had to learn how to live with health deficits and start working on a comeback. I learned to appreciate the little things in life more and more and started to realign myself.

It’s been almost 15 years, that Jorn van Deynhoven has been adding to and enriching the trance scene. My musical goal has always been to put a smile on people’s faces. I never wanted to reach for the stars and have always been happy with what came my way. However, thanks to all of you I did reach stars and couldn’t be more grateful!

But now the time has come to make an announcement, something that’s been weighing heavy on my shoulders as of lately: After 25 wonderful years in this wonderful music scene, I have come to the decision to say “goodbye” to the trance scene as a producer & remixer.

The reasoning behind this is, that “for me” my story has been told with all my productions to this date and therefore my story has come to an end. I want to musically realign and only work as co-producer and manager in the background. Just like I did before “Jorn van Deynhoven”.

My last single as Jorn van Deynhoven will be the single “Viva La Vida” from my album “The Future Is Now”. There will be an epic remix coming along for this one. So, stay tuned!

•• DJing ••

My personal decision will not effect the “DJing” and performances as Jorn van Deynhoven for the next 3 years or so.
In the next about 3 years, I am looking forward to be performing for you. Within the next 2 years or whenever it will be possible to perform in a safe environment again, I will fulfill existing performance commitments with promoters worldwide, which had to move and reschedule all their events due to the ongoing pandemic. The third and for me last year I will be going on a final goodbye tour and play the best “Jorn van Deynhoven” Showcase for you. I have more than 100 productions, which allow me to guarantee you an unforgettable night.

My booking agency “Dancefield” and I have already worked out a concept, which you can look forward to. So, stay tuned!
I very much look forward to seeing you all again on this final tour and party with you one last time. More Info to follow in time.

••• Thank you •••

Thank you to “each and everyone” of my followers, fans & freaks, that have been supporting my music. You guys were and are simply amazing!

Thank you to my longtime friend and business partner Dennis.
Man, what a journey! Unbelievable, huh?! Thank you for endless hours in the studio. And yes, the “Spotlight” break is too long.^^

A very personal thank you to the man himself “Armin van Buuren”! You have supported me from the first minute on, whether musically as a DJ, producer and remixer or personally. You are and remain my role model!

A big thank you to the best record label in the world: Armada Music
You guys gave me the opportunity to develop as an artist, the way I wanted and needed to. For that I am beyond grateful to every single one of you.

Thank you to Cloud9 Music Publishing. You showed me over and over again, that you are the best home for me as a composer. And I am very much looking forward to the future with you guys!

Thank you to Mariann Krott. It’s been a few years already, that you have been handling my management and I have to ask: Where have you been the first 10 years? ;-) You are pure gold! Thank you for being you and being there.

Thank you for a magical time!

A dream came true!

-JORN

shok.gif shok.gif shok.gif

Цитата(Solarwind @ 08-12-2020 - 02:49:45) *
А у мене вже останні приготування для початку власної справи тривають! man_in_love.gif
Саме в цей складний час ризикнула і відкрила власну справу. І, незважаючи ні на що, щаслива, тому що зробила цей крок!
Бажаю усім здоров‘я та здійснення мрій! give_heart.gif

Правильно сделала!!!
Удачи!!!
+Цитировать сообщение
Karinchik


It's Nina, bitch!
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 19-05-2007
Из: Киев
Listen to: Trance

Репутация:   365  
Цитата(Solarwind @ 08-12-2020 - 01:49:45) *
А у мене вже останні приготування для початку власної справи тривають! man_in_love.gif
Саме в цей складний час ризикнула і відкрила власну справу. І, незважаючи ні на що, щаслива, тому що зробила цей крок!
Бажаю усім здоров‘я та здійснення мрій! give_heart.gif

Я тобі дуже щиро бажаю успіху, щоб все вийшло, а перші складні моменти вирішувались якомога легше!

А я не виспалась. Крик душі, бо вже четвертий день не можу заснути в різний час від першої до четвертої. І так багато роботи несеться, що вже рахую дні, коли все нарешті закінчиться. Дурдом.
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
Цитата(trancelife @ 08-12-2020 - 02:09:04) *
Правильно сделала!!!
Удачи!!!

Большое спасибо, Влад friends.gif

Цитата(Karinchik @ 08-12-2020 - 11:01:25) *
Я тобі дуже щиро бажаю успіху, щоб все вийшло, а перші складні моменти вирішувались якомога легше!

А я не виспалась. Крик душі, бо вже четвертий день не можу заснути в різний час від першої до четвертої. І так багато роботи несеться, що вже рахую дні, коли все нарешті закінчиться. Дурдом.

Спасибі велике! give_rose.gif friends.gif
А тобі бажаю скоріше закінчити потрібні справи. І не бери все так близько до душі wink.gif
+Цитировать сообщение
Karinchik


It's Nina, bitch!
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 19-05-2007
Из: Киев
Listen to: Trance

Репутация:   365  
Я після посту Влада згадала старющий, але смішний і досі запис з Кісса)


rofl.gif rofl.gif
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
Цитата(Karinchik @ 09-12-2020 - 23:13:52) *
Я після посту Влада згадала старющий, але смішний і досі запис з Кісса)


rofl.gif rofl.gif

Так, це тоді був знатний жарт)))
А Йорн, між іншим, встиг перехворіти на рак і відновитись, наскільки я знаю, після хвороби. І сайт у нього є і багато гідної музики
+Цитировать сообщение
Karinchik


It's Nina, bitch!
Иконка группы
Группа: Moderator
Регистрация: 19-05-2007
Из: Киев
Listen to: Trance

Репутация:   365  
Цитата(Solarwind @ 10-12-2020 - 03:17:12) *
Так, це тоді був знатний жарт)))
А Йорн, між іншим, встиг перехворіти на рак і відновитись, наскільки я знаю, після хвороби. І сайт у нього є і багато гідної музики

Так, Йорн класний. А ще я позавчора дізналась, коли слухала ще старі випуски АСОТу, що рік тому від лейкемії помер Fabio XB. Жесть.
+Цитировать сообщение
Solarwind


Forum expert
Иконка группы
Группа: Supermoderator
Регистрация: 28-03-2009
Из: Kyiv
Listen to: Meloman

Репутация:   336  
Хто сьогодні ввечері не вбився на суцільній ковзанці - той молодець haha.gif
+Цитировать сообщение
Ответить в данную темуНачать новую тему
487 страниц V  « < 484 485 486 487 >
4 чел. читают эту тему (гостей: 4, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

Экспорт RSSRSS
Текстовая версия
Сейчас: 28-03-2024 - 14:47
bigmir)net TOP 100 © 2005—2021   Extradj.com
Электронная почта info@extradj.com